GRATIS: Do 31/03 odbierz parę okularów przeciwsłonecznych z kodem: FREESUN3 dla każdego zamówienia powyżej 20€.

Poczuj Magię Mazzi

Claudio Mazzi, światowej sławy projektant Zippo i mistrz aerografu, wypuszcza 250 kolekcjonerskich zapalniczek, z których każda jest ręcznie malowana i numerowana. Ta niezwykle rzadka zapalniczka Zippo została stworzona, aby uczcić 25 lat tworzenia przez Mazziego unikalnych dzieł sztuki z wykorzystaniem zapalniczek Zippo jako płótna.

Poznaj Maestro, Claudio Mazzi

 

Mazzi, który mieszka i pracuje w Modenie we Włoszech, rozpoczął malowanie aerografem oryginalnych dzieł sztuki na zapalniczkach Zippo w 1996 roku, po przypadkowym spotkaniu z prezesem Zippo Italia, wyłącznego dystrybutora Zippo we Włoszech.

 

Jego projekty wywołały sensację w społeczności kolekcjonerów Zippo, zdobywając pierwsze miejsce w konkursie Zippo Swap Meet 1996 i ustanawiając rekordowo wysokie oferty na aukcjach Swap Meet.


W 2000 roku, podczas spotkania Zippo, Mazzi przyjechał do Bradford, aby przeprowadzić demonstrację na żywo, udowadniając, że jego drobiazgowe prace zostały stworzone wyłącznie za pomocą jego zwinnej ręki i aerografu. Mazzi wielokrotnie powracał do Bradford, a także brał udział w międzynarodowych spotkaniach wymiany zapalniczek i jest zapalonym kolekcjonerem Zippo.

 

Mazzi jest członkiem-założycielem Zippo Club Italia, międzynarodowej grupy zrzeszającej entuzjastów zapalniczek Zippo.

 

W 2006 roku Mazzi podpisał umowę z firmą Zippo, na mocy której zaczął reprodukować kilka wybranych projektów za pomocą kolorowego druku Zippo. Mazzi nadal regularnie produkuje nowe elementy do katalogów Zippo, a jego projekty są teraz reprodukowane w nowoczesnym procesie Color Imaging Process firmy Zippo.

 

Mazzi, oprócz zapalniczek Zippo, tworzył również dla marek Ducati, Maserati i Ferrari, a także dla brytyjskiej i saudyjskiej rodziny królewskiej oraz innych głów państw i gwiazd wyścigów motocyklowych.

 

Video: Artist Live Stream

W kwietniu 2021 roku Mazzi był jednym z czterech artystów, którzy wzięli udział w programie Zippo Artist Live Stream. Jego projekt, limitowany do zaledwie 250 sztuk, wyprzedał się w 4 minuty! Kliknij poniżej, aby obejrzeć nagranie z Artist Live Stream Mazziego, w którym pokazuje on swoje techniki aerografu używane do tworzenia sztuki na zapalniczkach Zippo.

Świętowanie 25 lat Zippo x Mazzi

 

W 1995 r. włoski mistrz aerografu Claudio Mazzi przechadzał się po wystawie motoryzacyjnej w Bolonii. Mazzi, uznany już za jednego z najbardziej znanych artystów aerografu współczesnej ery, tworzył plakaty i kalendarze dla Maserati, malował na zamówienie ramy rowerowe dla Colnago i samochody dla Citroen Italia, a dla Malaguti Motorcycles pomalował aerografem ponad 5 000 skuterów. Stworzył również setki dzieł sztuki na motocyklach i innych towarach jako Oficjalny Artysta Ducati Motors.


Przez przypadek Mazzi odkrył kolorową wystawę zapalniczek Zippo na stoisku Zippo Italia. Natychmiast uderzyły go możliwości wykonywania drobiazgowych malowideł aerografem na zapalniczkach Zippo.


W krótkim czasie Mazzi i jego niezwykłe dzieła sztuki zostały przedstawione przedstawicielom centrali Zippo w Bradford w Pensylwanii. Aby zademonstrować możliwości wykorzystania aerografu do malowania obudowy zapalniczki Zippo, Mazzi namalował prosty obraz przedstawiający niebiesko-białą błyskawicę na czarnym tle. Firma Zippo szybko zaakceptowała włączenie jego prac do swojej oferty, więc w 1996 roku Mazzi rozpoczął pracę nad obrazami, które miały pojawić się na zapalniczkach Zippo. Te oryginalne obrazy zostały wysłane do Zippo, gdzie zostały odtworzone do druku na obudowach zapalniczek Zippo.

 

2009

2011

2018

2020

Współpraca pomiędzy Zippo i Mazzi szybko się rozwinęła. Mazzi niemal co roku tworzył nowe obrazy, które były umieszczane w katalogach Zippo. Ponadto artysta stworzył jedyne w swoim rodzaju, ręcznie malowane zapalniczki, które osiągnęły rekordowe ceny na aukcjach.

 

W 2001 r. powstał Zippo Club Italia, który oferuje kolekcjonerom przystępującym do klubu wyłączne prawa do limitowanych edycji zapalniczek "Zippo by Mazzi". Od 2008 roku specjalne kolekcje oferowane przez Zippo Club Italia posiadają znaczek autentyczności: "Zippo Certified Product - Claudio Mazzi Airbrush Design".

 

Dziś, gdy obchodzimy 25-lecie Zippo x Mazzi, jego projekty nadal cieszą się popularnością zarówno wśród kolekcjonerów, jak i nowych fanów Zippo. Wraz z limitowanymi edycjami klubowymi i ręcznie malowanymi oryginałami, zapalniczki te dodają się do ogromnego dorobku artystycznego artysty w jego długiej i owocnej współpracy z Zippo.

 

 


Claudio Mazzi designs and trademarks are used under license from Kreo di Mazzi, & C Snc. To Zippo Manufacturing Company. All Mazzi designs are protected by copyright.