GRATIS: Do 31/03 odbierz parę okularów przeciwsłonecznych z kodem: FREESUN3 dla każdego zamówienia powyżej 95zł.

Świętujemy
World Art Day

15 kwietnia 2022 r.
Zapalniczki dostępne wyłącznie w Internecie

Zippo świętuje World Art Day wydając te ekskluzywne zapalniczki zaprojektowane przez artystów z całego świata.

 


Guy Harvey - Jamajka

Luis Royo - Hiszpania

Victoria Francés - Hiszpania

John Smith Gumbula - Australia

VICTORIA FRANCÉS

Hiszpania

Dzieciństwo Victorii Francés spędzone w lasach Galicji i jej pierwsze podróże do gotyckich okolic Paryża i Londynu wpłynęły później na romantyzm i mistycyzm w jej sztuce. Studiując sztuki piękne na wydziale San Carlos w Walencji, zadebiutowała zawodowo, projektując okładki, plakaty i inne prace graficzne. W 2004 r., w wieku zaledwie 22 lat, opublikowała swoją pierwszą ilustrowaną książkę Favole 1: Tears of Stone, opartą na wspomnieniach z Wenecji i Werony, z własnymi tekstami. Praca ta zapoczątkowała jej międzynarodową sławę jako jednej z najsilniejszych w dziedzinie ilustracji. Jej druga książka artystyczna, Favole 2: Free Me, została opublikowana wiosną 2005 roku.

Dlaczego wybrałeś zapalniczki Zippo jako medium dla swojej sztuki?

"Zapalniczki Zippo to piękne przedmioty dla kolekcjonerów i fanów, a także świetne medium do dzielenia się moją sztuką na całym świecie na wysokiej jakości przedmiotach".

 

 

Więcej wizyt:
Facebook.com/VictoriaFrances.Art
Instagram.com/VictoriaFrancesOfficial

LUIS ROYO

Hiszpania

Luis Royo jest jednym z najbardziej znanych artystów w świecie ilustracji fantasy. Ma ponad 40-letnie doświadczenie w tworzeniu obrazów, własnych książek i wystaw. Jego prace można znaleźć w wielu różnych mediach na całym świecie: Gry wideo, okładki płyt, okładki powieści, rzeźby i karty tarota. Royo jest znany ze swoich zmysłowych i mrocznych, niemal apokaliptycznych obrazów światów fantasy z silnymi kobietami i mechanicznymi formami życia, skierowanych do dorosłej publiczności i przemawiających zarówno do mężczyzn, jak i do kobiet. Jego prace i książki są cenione na całym świecie, a on sam jest uznawany za jedną z największych ikon ilustracji fantasy.

Dlaczego wybrałeś zapalniczki Zippo jako medium dla swojej sztuki?

"Produkt przemawia bezpośrednio do wielu moich klientów z branży sztuki pięknej, kolekcjonerów i galerii na całym świecie".

 

 

Więcej wizyt:
LuisRoyo.com

 

GUY HARVEY

Jamajka

Guy Harvey jest uosobieniem wszystkiego, co wodne. Jest on wyjątkowym połączeniem artysty, konserwatora przyrody, nurka, rybaka, naukowca i odkrywcy, oddanego rodzinie i miłości do morza. Naturalny dar Guya do odtwarzania podwodnego świata zaprowadził go od profesora biologii morskiej do artysty i fotografa zajmującego się dziką przyrodą. W 2008 r. założył m.in. fundację Guy Harvey Ocean Foundation. GHOF jest organizacją non-profit, której celem jest finansowanie badań naukowych i programów edukacyjnych służących ochronie zasobów morskich. Obecnie Guy prowadzi swoje studio artystyczne na Wielkim Kajmanie, gdzie mieszka z żoną Gillian i dwójką dzieci: Jessicą i Alexem.

Dlaczego wybrałeś zapalniczki Zippo jako medium dla swojej sztuki?

"Na lądzie i na morzu zapalniczki Zippo są niezbędnym elementem wyposażenia każdego miłośnika outdooru. Ponadto prostokątny kształt zapalniczek Zippo to idealne płótno".

 

 

Więcej wizyt:
GuyHarvey.com
GHOF.org

JOHN SMITH GUMBULA

Australia

John Smith Gumbula jest założycielem, ambasadorem i dyrektorem ds. rdzennych mieszkańców Bur'an, wizjonerem i innowatorem. John, urodzony wśród rdzennej ludności WakkaWakka, GurangGurang w Queensland i adoptowany syn Yolngu na Terytorium Północnym Australii, ma silny związek z tą ziemią i jej mieszkańcami. Jako laureat nagrody QEII Silver Jubilee Queens Trust Award for Young Achieving Australians, John miał inspirującą możliwość podzielenia się swoimi talentami z całym światem, podróżując do ponad 60 krajów i dzieląc się swoją kreatywnością. Przez ponad trzy dekady John z pasją zgłębiał tradycyjne i współczesne media sztuki rdzennej, budując kulturowe mosty porozumienia między globalnymi społecznościami. Wizją i strategią Johna jest tworzenie długoterminowych, trwałych i międzysektorowych partnerstw w celu zwiększenia dostępu ludności rdzennej do światowych rynków gospodarczych.

Dlaczego wybrałeś zapalniczki Zippo jako medium dla swojej sztuki?

"Pociągała mnie niegasnąca pasja, innowacyjność i różnorodność sztuki i projektowania. Ta pasja zaprowadziła mnie wiele lat temu do Zippo i dziś jestem dumny, że mogę przenieść moją kulturę i historie do tak kultowej, rodzinnej, globalnej marki."

 

 

Więcej wizyt:
Instagram.com/johnsmithgumbula
Instagram.com/indigenft
Twitter.com/IndigeNft
Twitter.com/jsgumbula
BuranAustralia.com.au