Muzeum Zippo / Case

Muzeum Zippo/Case

Tutaj historia to przyjemność

Bradford, Pensylwania jest nie tylko stolicą zapalniczek Zippo i noży Case. Miasteczko jest także żywym uznaniem jakości ręcznej produkcji, które reprezentuje wartości „Made in America“. Zapraszamy do wizyty w muzeum Zippo/Case, w którym spotykają się fani i kolekcjonerzy z całego świata, aby poznać bogatą historię tych obydwu amerykańskich ikon.

Po przybyciu do nas można na 1400 metrach kwadratowych pełnych atrakcji zobaczyć słynną klinikę naprawy Zippo oraz sklep Zippo/ Case. Czternaście specjalnie wyprodukowanych latarni Zippo stoi na drodze do budynku. Nad wejściem króluje zapalniczka Zippo o wysokości 12 metrów z pulsującym neonem w kształcie płomienia wraz z ogromnym scyzorykiem Case Canoe z trzema ostrzami. Po muzeum można wędrować na własną rękę i poznawać bogatą historię obydwu amerykańskich ikon.

WSTĘP WOLNY

• wejście dla inwalidów

• toalety

• bezpłatny parking autobusowy

• otwarte 7 dni w tygodniu

poniedziałek – sobota godz. 9.00 – 17.00
niedziela godz. 11.00 – 16.00

Zamknięte w Nowy Rok, Wielkanoc, Dzień Dziękczynienia i Boże Narodzenie

1932 Zippo Drive
Bradford, PA 16701
814-368-1932
W urządzeniu nawigacyjnym należy podać „Chestnut St. Extension“.

Bezpośrednio przy trasie stanowej autostrady 219
10 mil na południe od drogi międzystanowej 86 (wcześniej NY-17), wyjazd 23

Te eksponaty na pewno wzbudzą Twoje zainteresowanie.

Na pewno nie zapomnisz swojej wizyty w muzeum Zippo / Case, podobnie jak pierwszego produktu Zippo lub Case. W muzeum można znaleźć wystawy o różnych tematach, na przykład:

Sojusznik dla sojuszników – udział produktów Zippo w działaniach amerykanów w II Wojnie Światowej

Najlepszy aktor drugoplanowy wszech czasów – zapalniczka Zippo w światłach Hollywood

It Works, or We Fix it Free – informacje o słynnym centrum naprawy Zippo

Zippo gra rocka! – Produkty Zippo odegrały dużą rolę w muzyce.

Amerykańska zapalniczka uwielbia amerykańskie zajęcia rekreacyjne. Wraz z upływem lat Zippo wyprodukowała liczne motywy bejsbolowe . Od 1999 r. fani bejsbola mogą znaleźć swój ulubiony zespół z Major League na ulubionej zapalniczce.

Zippo opublikowała nawet reklamę z motywem bejsbola – było to w ok. 1944 r.  Ogłoszenie narysował popularny wówczas rysownik Otto Soglow. W jego niepowtarzalnym styl nie potrzeba niemal żadnych słów, aby opisać całą historię. Wprowadził zapalniczkę szturmową do akcji w nieoczekiwany i dowcipny sposób.

Dzięki Major League Stadium Collection 2004 firma Zippo pomogła zdobyć popularność trzem najbardziej ulubionym stadionom w całym kraju. Do motywów należą Fenway Park, ojczyzna Boston Red Sox, Wrigley Field z Chicago Cubs i stadion Yankee, duma i radość każdego fana New York Yankees. Nakład specjalny miał podwójny emblemat , na górze znajdowało się logo zespołu w emalii a poniżej odpowiedni stadion lokalny; poza tym dołączono specjalną kartę zbiorczą z zabawnymi informacjami.