Nasze spółki zależne

Nasze spółki zależne

W.R. Case and Sons Cutlery Company

W.R. Case and Sons Cutlery Company to amerykański producent ręcznie wykonanych noży o najwyższej jakości, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Firma ma siedzibę w Bradford w Pensylwanii i oferuje szeroką gamę produktów, począwszy od tradycyjnych składanych scyzoryków i noży sportowych ze stałymi ostrzami aż po przedmioty pamiątkowe i kolekcjonerskie w limitowanym nakładzie. Bogata historia spółki rozpoczęła się w 1889 r., gdy czterej bracia Case – William Russel (W.R.), Jean, John i Andrew Case, zwani także „Case Brothers“ – postanowili produkować noże i sprzedawać je na trasie wozów w północnej części stanu Nowy Jork. Syn W.R., John Russel (Russ) Case, pracował najpierw dla Case Brothers jako sprzedawca i na początku XX wieku założył firmę W.R.  Case & Sons. Ojciec, W.R., doradzał swojemu synowi i pomógł w osiągnięciu finansowej stabilizacji firmy w pierwszym okresie jej istnienia, kiedy to firma zyskała renomę rzetelnego dostawcy wysokojakościowych noży. W 1993 roku firma Zippo Manufacturing Company, producent znanych na całym świecie zapalniczek Zippo, kupiła firmę Case wraz z innym przedsiębiorstwem rodzinnym z siedzibą w Bradford.

Oryginalne noże firmy i ich konstrukcja zostały wyróżnione wieloma nagrodami, były opisywane na stronach tytułowych popularnych czasopism, znajdowały się w centrum uwagi międzynarodowych organizacji handlowych, wydarzeń, programów telewizyjnych i produkcji filmowych. Oryginalny system znaczników daty, który stosowany jest od pierwszych dni istnienia firmy, sprawił, że produkty marki Case należą do najbardziej pożądanych przedmiotów kolekcjonerskich na świecie. Case Collectors Club, do którego należy 18000 aktywnych członków, jest największym stowarzyszeniem kolekcjonerów noży na świecie. Zobowiązanie marki Case do dostarczania najwyższej jakości potwierdza 125 parach rąk, które są potrzebne do wyprodukowania jednego noża. Produkcja noża Case rozpoczyna się od starannie ukształtowanego trzonka z szerokiej palety materiałów, jak np. brazylijskie kości wołowe, poroża jeleni, rogi byków, masa perłowa, egzotyczne drewno i kamienie. Elementy z mosiądzu, niklu i srebra podkreślają kształt i tworzą nóż, który jest nie tylko piękny, lecz potrafi także przetrwać długi czas i długie stosowanie.


Popularność marki Case potwierdzają noże, które spółka produkuje na licencji, np. dla amerykańskich ikon takich jak Boy Scouts of America®, Ducks Unlimited®, Elvis Presley®, John Deere™, John Wayne® (Wayne Enterprises), Johnny Cash i Krajowa Federacja Indyka Dzikiego. Noże Case sprzedawane są głównie przez sieć autoryzowanych sprzedawców narzędzi i sklepy budowlane, specjalistyczne sklepy z nożami, sklepy z ubraniami i akcesoriami oraz sprzedawców katalogowych. Więcej informacji o W.R. Case & Sons Cutlery Company można znaleźć pod W.R.Case

Zapraszamy do wizyty w muzeum Zippo/Case, w którym spotykają się fani i kolekcjonerzy z całego świata, aby poznać bogatą historię noży Case i zapalniczek Zippo.

Ronson

W lutym 2010 r. Zippo Manufacturing Company kupiła spółkę Ronson. Ronson sprzedaje zapalniczki od 1913 r. Firma oferuje zapalniczki kieszonkowe, palniki oraz akcesoria.

Historia

Firma Ronson została założona w 1886 r. przez Louisa V. Aronsona pod nazwą Art Metal Works w Newark w stanie New Jersey. Przedsiębiorstwo produkowało różne metalowe artykuły dekoracyjne, na przykład, stojaki na książki, przyciski do papieru, zestawy schowków do biurka, lampy, miniatury i inne ręcznie wyprodukowane przedmioty metalowe. Na żądanie Aronson rozejrzał się po rynku za zapalniczkami i na początku XX wieku rozpoczął ich produkcję.

W 1910 r. Aronson otrzymał patent na zapłon iskrowy pod nazwą „Pist-o-liter“, a w 1913 r. wyprodukował zapalniczkę kieszonkową o nazwie „Wonderlite“. W 1928 r. uzyskał patent na rewolucyjną zapalniczkę jednego ruchu „Banjo”, którą można było zapalać i gasić jednym przyciskiem. Przez kilkadziesiąt lat firma Ronson wyprodukowała różne noże kieszonkowe, zapalniczki uniwersalne i palniki, a także akcesoria takie jak benzyna do zapalniczek, butan i kamyki do zapalniczki.

W lutym 2010 r. Zippo Manufacturing Company z Bradford w stanie Pensylwania przejęła praktycznie wszystkie aktywa firmy Ronson Consumer Products Corporation, z Woodbridge w stanie New Jersey oraz Ronson Corporation of Canada Ltd., a także kilka powiązanych obiektów należących do Ronson Corporation.

Obecnie

Ronson należy do rodziny marek Zippo Manufacturing Company. Linia produktów jest nadal reklamowana i sprzedawana w handlu detalicznym w USA i Kanadzie pod nazwą Ronson, znajduje się także w muzeum Zippo/Case w Bradford w Pensylwanii.