Zippo w filmach

Zapalniczki Zippo wystąpiły w ponad 2000 filmów

Wiatroodporne zapalniczki Zippo pojawiły się w ponad 2000 filmów. Niezależnie od gatunku i budżetu – od hitów, których produkcja pochłonęła miliony dolarów, po niewielkie filmy niezależne – gdy aktorzy potrzebują niezawodnego rekwizytu do oświetlenia drogi, uniknięcia niebezpieczeństwa lub zbudowania napięcia, często da się usłyszeć charakterystyczne kliknięcie otwieranej zapalniczki Zippo lub zobaczyć iskry krzesiwa, a następnie ciemny ekran rozświetla niezawodny, żółty płomień.

Nie dotyczy to jedynie srebrnego ekranu. Zapalniczki i inne produkty z rodziny Zippo, w tym noże Case, zostały dostrzeżone w niezliczonych popularnych programach sieci telewizyjnych i kablówek oraz w uznanych treściach przesyłanych strumieniowo. Nieważne, czy chodzi o walkę z zombie, włączenie tryskaczy w celu uniemożliwienia rozprzestrzenienia się zabójczego wirusa, czy jedynie element wystawy sklepowej zapewniający jej autentyczny wygląd, produkty Zippo często znajdują się na ekranie łącznie nawet ponad 10 minut w każdym sezonie i są widoczne dla milionów oglądających.

Nie dziwi więc, że zapalniczki Zippo, które występowały w filmach przez co najmniej 75 lat w ponad 85-letniej historii, były i są prezentami dla ekip filmowych oraz upominkami na galach wręczenia nagród. Należy też pamiętać, że produkty Zippo przeszły casting i zasłużyły sobie na rolę w każdej produkcji – miejsce w blasku fleszy nigdy nie zostało opłacone. Wiatroodporna zapalniczka gwarantująca niezawodność jeszcze przez wiele lat będzie najlepszym przyjacielem rekwizytorów.