Jak konserwować i wymienić knot w zapalniczce Zippo

Konserwacja knota

Początkowo nowy knot jest biały. Z biegiem czasu knot zmieni kolor na czarny z węgla, co zmniejszy wydajność. Kiedy tak się stanie, musisz „przyciąć knot”:

1. Używając pęsety lub szpiczastych szczypiec, delikatnie pociągnij go, aż pojawi się czysty knot. Chwyć knot jak najniżej, aby uniknąć rozprucia knota.

2. Przytnij szczyt równo z górną częścią komina za pomocą nożyczek lub przecinaków drutu.

  • Wskazówka: Powinno to być wykonywane raz lub dwa razy do roku. Każdy knot ma prawie cztery (4) cale długości, więc po 2-3 przycięciach trzeba wymienić knot. Knot powinien zostać zmieniony, jeśli zapalniczka nie zapala lub jeśli proces zapłonu musi zostać powtórzony kilka razy.

Wymiana knota w twoim Zippo

Aby zainstalować nowy knot w zwykłym lub smukłym modelu zapalniczki:

1. Wymontuj wszystkie elementy komory paliwowej; śrubę krzesiwa, podkładkę filcową, materiał do pakowania i stary knot.

  • Wskazówka: Aby uczynić ponowny montaż szybszym i łatwiejszym, ostrożnie umieść materiał do pakowania w takiej samej kolejności, w jakiej został usunięty. Kawałki będą lepiej pasować do siebie.

2. Zamontuj nowy knot przez otwór komina i zegnij górną część knota nad kominem, aby utrzymać go w miejscu podczas ponownego montażu.

  • Uwaga: na zapalniczce do fajek można zdjąć zatyczkę komina. Wystarczy wsunąć paznokieć kciuka pod krawędź na jednym końcu i unieść.

3. Wymień materiał do pakowania w małych kawałkach, przeplatając knot między wyściółką w kształcie serpentyny lub wzoru "S".

  • Wskazówka: celem jest upewnienie się, że knot ma tak duży kontakt z materiałem do pakowania, jak to możliwe.

4. Ponownie zamontuj podkładkę filcową nad bębenkiem krzesiwa i zabezpiecz ją sprężyną krzesiwa, jak wspomniano wcześniej

  • Wskazówka: Upewnij się, że krzesiwo nie wypadło w trakcie tej czynności.

5. Przytnij szczyt równo z górną częścią komina i włóż ponownie wkładkę do obudowy.

Używaj oryginalnych paliw, knotów i krzesiw Zippo