DARMOWA wysyłka na każde zamówienie powyżej 300 Zł!

Napełnianie zapalniczki Zippo

Twoja wiatroodporna zapalniczka została zaprojektowana w taki sposób, że jej najlepsze działanie uzyskasz przy zastosowaniu benzyny do zapalniczek Zippo Premium i kamieni Zippo. Teraz przedstawimy sposób napełniania zapalniczki. Benzyna do zapalniczek wyparowuje również wtedy, gdy zapalniczka nie jest używana. Dlatego pamiętaj, aby góra obudowy zapalniczki była zawsze zamknięta. Warto również uzupełniać paliwo przed każdą podróżą.

Poniższych kroków nie wolno wykonywać w pobliżu źródła ognia lub płomienia.

Napełnianie zapalniczki:

  1. Wyjmij najpierw wkład z obudowy.
  2. Odwróć go i podnieś filcową wkładkę, aby odsłonić włókninę w komorze paliwowej. (Rada: jeśli filcową wkładkę trudno podnieść, użyj rozgiętego spinacza do papieru lub podobnego narzędzia).
  3. Powoli nasącz włókninę paliwem. Przerwij wlewanie, jeśli paliwo sięgnie górnej krawędzi włókniny lub zacznie się przebarwiać. (Rada: nie przepełniaj zapalniczki. Przepełnienie zapalniczki spowoduje wyciek paliwa. Unikaj kontaktu benzyny ze skórą, ponieważ ma ona właściwości drażniące. Jeśli dojdzie do kontaktu ze skórą, natychmiast przemyj to miejsce łagodnym roztworem wody z mydłem.)
  4. Włóż wkład z powrotem do obudowy. Pamiętaj, aby przed zapaleniem zetrzeć resztki benzyny z zapalniczki i rąk. Jeśli zapalniczka jest zabrudzona paliwem, po prostu je zetrzyj lub poczekaj chwilę, aż wyparuje. Przed zapaleniem zapalniczki upewnij się, że pojemniczek z benzyną jest zamknięty i w pobliżu nie ma rozlanego paliwa – benzyna jest łatwopalna. (Rada: jeśli planujesz trzymać zapalniczkę w kieszeni, zalecamy włożenie jej „od dołu”)
  5. Obróć kciukiem kółko trące wykonując ruch w dół, aby wytworzyć iskrę. Jeśli nie pojawi się płomień, powtórz proces.
  6. Gdy płomień się pojawił ale nie chcesz go używać, zamknij górę obudowy, aby go zgasić. Ta zapalniczka nie gaśnie samoczynnie, dlatego konieczne jest jej zamknięcie.

Ostrzeżenie: w zależności od długości użytkowania należy zachować ostrożność, ponieważ zapalniczka może być gorąca.