DARMOWA wysyłka na każde zamówienie powyżej 300 Zł!

Bradford w Pensylwanii to nie tylko ojczyzna zapalniczek Zippo i noży Case. Jest to także miejsce, gdzie ludzie są oddani rzemiosłu i jakości, które są synonimem hasła „Made in America”. Zapraszamy do odwiedzenia Zippo/Case Museum & Flagship Store, gdzie fani i kolekcjonerzy z całego świata spotykają się, aby poznać długą historię tych dwóch amerykańskich ikon.

Poznaj wyjątkowe miejsce o powierzchni prawie 1400 metrów kwadratowych, w którym znajduje się słynne na całym świecie centrum naprawcze Zippo Repair Clinic i flagowy sklep Zippo/Case. Wzdłuż dojazdu do budynku ustawiono czternaście specjalnie wykonanych zapalniczek ulicznych Zippo. Nad wejściem góruje prawie 4-metrowa zapalniczka Zippo z pulsującym neonowym płomieniem i gigantyczny scyzoryk z trzema ostrzami Case Canoe. Zwiedzaj na własną rękę, aby poznać bogatą historię dwóch kultowych amerykańskich produktów.

Historia

Pierwsze muzeum, Zippo Family Store and Museum, zostało otwarte pod koniec 1993 roku. Nazwę wybrano trafnie, ponieważ na miejscu można było nabyć produkty z ówczesnej rodziny firm Zippo: Zippo, W.R. Case and Sons Cutlery Company oraz Holgate Toys.

Pierwotnie muzeum było dość małe i szybko okazało się niewystarczające, by zaspokoić pasję kolekcjonerów i ciekawość turystów odwiedzających Bradford. W 1995 roku rozpoczęły się plany stworzenia zupełnie nowego i znacznie rozbudowanego sklepu oraz muzeum. Uroczyste otwarcie Zippo/Case Visitor Center miało miejsce 18 lipca 1997 roku, w tym samym czasie, co jubileusz 65-lecia istnienia firmy.  Było to centralny punkt międzynarodowej giełdy wymiany Zippo/Case 1997 roku. W trzydniowym wydarzeniu wzięło udział ponad 8000 osób z całego świata, inicjując napływ odwiedzających, który trwa do dziś.

Zippo/Case Museum & Flagship Store gości obecnie ponad 100 000 odwiedzających rocznie. Kolekcjonerzy i turyści z całych Stanów Zjednoczonych oraz wielu innych krajów, w tym z Niemiec, Polski, Belgii, Irlandii, Japonii, Korei, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Portugalii i Brazylii pokonują wiele kilometrów, aby móc cieszyć się bliskością tych dwóch kultowych amerykańskich produktów.

 

Eksponaty muzealne, które wzbudzą Twoje zainteresowanie

Tak jak nie zapomina się zapalniczki Zippo lub noża Case, nie zapomina się również swojej pierwszej wizyty w muzeum Zippo/Case. Zobaczysz tam między innymi następujące ekspozycje:

  • An Ally for the Allies, czyli analiza wkładu marki Zippo w amerykańskie działania podczas II wojny światowej.
  • The Greatest Supporting Actor of all Times, przedstawienie wszystkich epizodów z udziałem zapalniczek Zippo w produkcjach hollywoodzkich.
  • "It Works or We Fix It Free," czyli możliwość poznania słynnego centrum naprawczego Zippo.
  • Zippo Rocks!, rockowa ekspozycja na temat roli, jaką zapalniczka Zippo odegrała w muzyce na przestrzeni lat.

 

WSTĘP WOLNY

  • Bez barier
  • WC dla odwiedzających
  • Bezpłatny parking dla autobusów
  • Otwarte 7 dni w tygodniu (dni, w których muzeum jest nieczynne, patrz poniżej)

Zapraszamy grupy wycieczkowe!

Grupy wycieczkowe są mile widziane.  Obowiązują pewne ograniczenia.  Aby zarezerwować wycieczkę, skontaktuj się z centralą Zippo pod numerem 814-368-2700.

Zippo Case Museum

ADRES

1932 Zippo Drive
Bradford, Pennsylvania 16701
814-368-1932

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek i sobota 9:00 - 17:00, niedziela 11:00 - 16:00

Nieczynne: 1. i 2. stycznia, Wielkanoc, Święto Dziękczynienia i Boże Narodzenie. (Otwarte w Wigilię 9:00 - 15:00 i w sylwestra 11:00 - 16:00)