DARMOWA wysyłka na każde zamówienie powyżej 300 Zł!
W.R. Case & Sons Logo

W.R. Case & Sons Cutlery Company to amerykański producent wysokiej jakości ręcznie wyrabianych noży przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Marka Case z siedzibą w Bradford w Pensylwanii oferuje szeroką gamę produktów, od tradycyjnych składanych scyzoryków i noży sportowych o nieruchomym ostrzu, po limitowane edycje noży pamiątkowych i kolekcjonerskich.

Historia

Długa historia firmy zaczęła się w 1889 roku, gdy czterej bracia - William Russell (W.R.), Jean, John i Andrew Case (znani również jako „The Case Brothers”) – zaczęli wytwarzać noże, które sprzedawali w handlu obwoźnym w całej północnej części stanu Nowy Jork. Syn W.R., Johna Russella (Russ) Case, były sprzedawca marki Case Brothers, założył W.R. Case & Sons na przełomie XIX i XX wieku. Ojciec Russella pełnił rolę doradcy swojego syna. We wczesnym etapie pomógł firmie ustabilizować swoje finanse i jednocześnie zdobyć reputację niezawodnego dostawcy wysokiej jakości sztućców. W 1993 roku Zippo Manufacturing Company, producent znanej na całym świecie wiatroodpornej zapalniczki Zippo®, oraz inna firma rodzinna z siedzibą w Bradford założyły W.R. Case & Sons Cutlery Company, aby kontynuować dziedzictwo marki Case.  

Oryginalne koncepcje noży i metody produkcji firmy zostały docenione nagrodami i artykułami przez znaczące publikacje drukowane i międzynarodowe organizacje handlowe. Były tematem imprez, programów telewizyjnych, a także występowały w wielkich produkcjach filmowych. Unikalny, stosowany od samego początku system datowania za pomocą stempli sprawił, że noże marki Case są popularnymi przedmiotami kolekcjonerskimi na świecie.

Dzisiaj

Case Collectors Club to największe znane stowarzyszenie kolekcjonerów noży na świecie, zrzeszające 18 000 aktywnych członków. Dowodem na zaangażowanie firmy Case w jakość jest 125 par rąk, które są potrzebne do wykonania jednego noża. Pierwszy etap wykonania noży Case to staranne uformowanie uchwytów wykonanych z szerokiej gamy naturalnych materiałów, takich jak brazylijska kość wołowa, poroże jelenia, róg bawoła, masa perłowa, egzotyczne drewno i kamienie. Każdy kształt podkreślają elementy z mosiądzu, niklu i srebra, które stanowią wspólną cechę wszystkich noży. Produkty te są nie tylko piękne, lecz także wytrzymują próbę czasu i użytkowania.

Noże Case są sprzedawane przede wszystkim za pośrednictwem autoryzowanej sieci sklepów z artykułami żelaznymi i sprzętem do majsterkowania, sklepów ze sztućcami, modą i akcesoriami, sprzedawców katalogowych oraz innych sklepów.

Więcej informacji na temat W.R. Case & Sons Cutlery Company znajdziesz na caseknives.com.

Zapraszamy do odwiedzenia Zippo/Case Museum in Bradford, Pennsylvania, gdzie fani i kolekcjonerzy z całego świata spotykają się, aby lepiej poznać bogatą historię noży Case i zapalniczek Zippo.


Ronson/Ronsonol Logos

W lutym 2010 roku firma Zippo Manufacturing Company nabyła aktywa firmy Ronson. Ronson sprzedawał zapalniczki od 1913 roku i oferował szeroki asortyment latarek i zapalniczek z latarką, a także akcesoriów do tych produktów.

Historia

Ronson Corporation, a później Ronson Consumer Products Company, zostały założone przez rodzinę Aronson. Pierwotnie Louis V. Aronson był właścicielem i menedżerem firmy Art Metal Works w Newark w stanie New Jersey, którą otworzył w 1886 roku.  W Art Metal Works wytwarzano różne ozdobne wyroby metalowe, w tym podpórki do książek, przyciski do papieru, zestawy na biurko, lampy, miniatury i inne ozdobne wyroby z metalu. W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów, Aronson zaczął badać rynek zapalniczek i na początku 1900 roku rozpoczął ich produkcję.

W 1910 roku Aronson otrzymał patent na wytwarzający iskry system zapłonowy o nazwie „Pist-o-liter”, a w roku 1913 wyprodukował zapalniczkę kieszonkową „Wonderlite”. W 1928 roku firma Ronson uzyskała patent na rewolucyjną, prostą w obsłudze zapalniczkę „Banjo”, której zapalenie, jak i gaszenie odbywało się za jednym naciśnięciem. Aronson postanowił skupić się na branży zapalniczek i sprzedał swoją firmę Art Metal Works. Przez dziesięciolecia Ronson Corporation i jej spółki zależne stworzyły różne typy zapalniczek kieszonkowych, uniwersalnych i zapalniczek z latarką pod znakiem towarowym RONSON. Ponadto opracowano benzynę i paliwo butanowe do zapalniczek – RONSONOL. Firma produkowała również różnorodne akcesoria, w tym kamienie do zapalniczek, i wiele innych produktów konsumpcyjnych.  W latach 60. firma Ronson Corporation sprzedała swoje oddziały zagraniczne i opuściła spółkę, aby prowadzić działalność i sprzedaż głównie w Ameryce Północnej.

W roku 2010 spółka Zippo Manufacturing Company z Bradford w stanie Pensylwania nabyła określone aktywa firmy Ronson, w tym markę RONSON i RONSONOL oraz związane z nimi produkty. Transakcja nie obejmowała samej firmy ani jej zobowiązań.

Dzisiaj

Marki RONSON i RONSONOL należą do rodziny marek Zippo Manufacturing Company. Asortyment ich produktów nadal obejmuje zapalniczki, paliwo i powiązane akcesoria, które są sprzedawane w punktach sprzedaży detalicznej i online w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku.


Northern Lights Logo

Historia

Założona w 1978 roku firma Northern Lights od ponad 40 lat rozjaśnia świat i upiększa domy ciepłem blasku świec. Silne korzenie w „sztuce wytwarzania świec” zaowocowały doskonałą reputacją wiodącego wytwórcy luksusowych świec i ręcznie robionych akcesoriów. Ręcznie odlewane świece są produkowane w USA z zastosowaniem delikatnych zapachów i olejków eterycznych. Mieszanki wosków zawierają wosk sojowy i inne woski na bazie naturalnej. Knoty świec są wykonane z naturalnej bawełny. Naczynia pochodzą z odpowiedzialnych źródeł i są zaprojektowane tak, aby można je było ponownie wykorzystać. Połączenie wysokiej jakości komponentów sprawia, że te ręcznie wytwarzane świece palą się długo, czysto i roztaczają wspaniały zapach.

Dzisiaj

Firma Zippo kupiła Northern Lights w styczniu 2019 roku. Przedsiębiorstwo nadal ma siedzibę w Wellsville w stanie Nowy Jork.

Przejęcie wzbogaca rodzinę marek Zippo o zróżnicowaną linię produktów, nowe kanały sprzedaży, kluczowy know-how i doświadczenie w szybko rozwijającej się, modnej kategorii.

Dla założycieli Northern Lights, Andy’ego i Tiny Glanzman fuzja miała swoje mocne uzasadnienie, ponieważ obie firmy łączy podobna kultura, wartości i pozycja. Zarówno Zippo, jak i Northern Lights to dumni amerykańscy producenci z małych, silnych społeczności w Stanach Zjednoczonych, cieszący się od dawna doskonałą reputacją za sprawą swoich niezawodnych, pięknie zaprojektowanych produktów.   

Zippo zamierza wykorzystywać istniejące kanały międzynarodowe, aby rozpocząć globalizację marki i oferty produktów Northern Lights, z możliwością dalszej ekspansji.